Blog > Komentarze do wpisu

Kto nam robi siekę z mózgu?

fot by Daniela Hartman

Jak to kto? Media. W tym miejscu możesz skończyć czytanie, temat wyczerpany. No dobra tak łatwo się nie da. Do napisania tego wpisu zainspirowała mnie reklama w radiu i dziś to właśnie reklamom dostanie się najbardziej. Chociaż zainspirowała to za dużo powiedziane, pójdę więc w kolokwializm.

Mocno mnie wkurwiła.

Reklama dotyczyła usługi internetowej, nazwy operatora nie pamiętam, nie jest ona ważna. Ważny jest natomiast jakiś durny Dyzio Marzyciel, rozanielonym głosem opisujący, jak powinno wyglądać jego idealne życie. Skwitował to jednym zdaniem:

"Tylko bym komentował i lajkował."

I już. Dobrze, że chociaż komentować mu się chce, jest już spora grupa osób, które nie widzą nic poza przyciskiem lubiemto. Jak to się stało i kiedy to się stało, że zewsząd zalewani jesteśmy sloganami w stylu nic nie rób, siedź i gnij w fotelu? A głosy ludzi namawiających do ruszenia czterech liter, zrobienia czegoś z upływającym życiem są skutecznie zagłuszane. Idealne życie to rodzinka mama, tata, dwójka dzieci spędzająca wieczór przed telewizorem, laptopem, smartfonem. Konsumuj wykreowaną przez media rzeczywistość, lajkuj i zamknij ryj.

Propos rodziny przypomniała mi się inna reklama z niejakim Tomkiem Kotem. Pominę tu fakt, że utalentowany aktor robi z siebie debila doskonałego zamiast grać w filmach (btw kiedyś napiszę jak umarła moja miłość do X muzy). Idealne życie? Oto przepis: razem z żoną siedzimy na kanapie i oglądamy Kiepskich. Sam kurwa jesteś kiepski. Siedzimy, oglądamy, lajkujemy, żremy, sramy... Doprawdy egzystencja idealna.

Jest taki film animowany (nienawidzę gdy ktoś używa określenia bajka) pt Wall-e. Ckliwa rzecz o małym robociku ratującym świat czy doś w ten deseń, mniejsza o to. W filmie tym zawarta jest trafna a zarazem przerażająca satyra na przyszłość całego gatunku ludzkiego. Otóż prawdopodobnie staniemy się spasionymi, tępymi świniami nie ruszającymi się z foteli, umysłowo istniejącymi tylko w świecie wirtualnym. Chciałbym tylko, żeby nie stało się to za mojego życia.

Tym wpisem na własne życzenie zepsułem sobie nastrój na cały dzień.

wtorek, 15 października 2013, marcin_zp

Polecane wpisy

Komentarze
anndyn
2013/12/20 11:22:03
Media zawsze ogłupiały:)
  • Kontakt