Blog > Komentarze do wpisu

Moda na lenistwo i narzekanie

fot by Sean MacEntee

Przykładowa rozmowa jakich wiele:

-Cześć co słychać?
-A sam wiesz poniedziałek, zjebany jestem...
-No, mi też się nic nie chce.

Skąd ja to znam... Skąd Ty to znasz? Wszyscy znamy nie ma się co oszukiwać. Jeszcze do niedawna sam tak właśnie witałem każdy nowy tydzień. Generalnie zauważam, że panuje jakaś moda na narzekanie na sam fakt, że jest poniedziałek. Z nosem zwieszonym na kwintę ruszamy się z łóżek, wsiadamy w samochody i autobusy, dowlekamy się do pracy, szkoły i razem z naszymi znajomymi z tychże miejsc narzekamy. I nic nam się nie chce. Chcemy mieć wiecznie weekend i wiecznie wolne. Tak za nic.

Chcesz móc nic nie robić? Zapracuj na to!

Narzekanie jest "trendy". Tak się to chyba mówi chociaż obecnie kto wie. Ja nigdy nie podążałem świadomie za żadną modą, chyba tylko tą na palenie papierosów (nieaktualne na szczęście). Moje pytanie w jaki sposób w tak panującym trendzie mamy być produktywni? Jak osiągnąć sukces kiedy panuje powszechne przekonanie, że jest on poza zasięgiem, poniedziałki są be i ogólnie wszystko jest do dupy? Niestety nie ma się co oszukiwać, jeżeli nie urodziliśmy się w bogatej rodzinie nie osiągniemy czegoś robiąc nic! Wolisz więc narzekać, podążać za plebsem czy wziąć się w garść, robić coś i przestać narzekać? Ja swoją odpowiedź już znam.

Na koniec mała dygresja. Często (chyba za często) narzekam na swojego szefa. Że wydziwia, że się czepia, że za dużo ma dziwnych pomysłów. Ale fakt jest taki, że on na swoją przyszłość już zapracował, on może sobie pozwolić na tydzień urlopu cholera wie gdzie, może w każdej chwili przekazać firmę młodszym od siebie i żyć jak chce. I to grubo przed wiekiem emerytalnym.

Jeżeli wpis się podobał, skłonił do myślenia proszę o komentarz i zapraszam na fanpage bloga. Dziękuję za uwagę.

wtorek, 08 października 2013, marcin_zp

Polecane wpisy

Komentarze
2014/04/04 15:50:24
o rany ale kociaczek!... Żeby to tylko mój był spokojnijeszy.. ostatnio rozwalił mi kosmetyki bb... nie pytajcie nawet jak.
-
2014/04/07 13:47:12
Lenistwo i narzekanie jest zaraźliwe. Ktoś się żali i marudzi, drugi mu w tym wtóruje i tak się rozprzestrzenia ;) Ale ja się nie poddaje i idę z uśmiechem przez życie. A jak mam gorszy dzień to nic nie działa lepiej niż ciepłe skarpety, herbatka, kocyk i fajny film :D
  • Kontakt