Blog > Komentarze do wpisu

Notatki - sposób na zapominalstwo

fot by Hades2k

Eeeech, tak patrzę na tytuł wpisu, który właśnie popełniam i zastanawiam się... kiedy w końcu zacznę pisać coś odkrywczego? No nic może ten czas nadejdzie niebawem.

Kiedy jest się tak nieogarniętym człowiekiem jak ja każda zmiana na lepsze jest warta opisania. Zatem zacząłem robić notatki z moich luźnych przemyśleń. Kupiłem fajny notes w twardej oprawie, elegancki, że och i ach. I notuję to co mi przyjdzie do głowy. Póki co są to pomysły na wpisy, dotychczas jest ich około 20. Staram się go zawsze mieć przy sobie, nie jest to trudne bo spoczywa w mojej torbie na ramię (alternatywa dla plecaka, z którego ktoś mi kiedyś podpieprzył parę rzeczy).

Poza tym udało mi się podczas pewnej nudnej podróży autobusem rozpisać na części pierwsze moje nowe graficzne portfolio. Fajnie mieć poczucie, że nawet tak pozornie stracony czas staram się wykorzystywać na robienie czegokolwiek. To motywuje jeszcze bardziej. Inna sprawa wczoraj przysiadłem i zacząłem ten konkretny plan wprowadzać w życie.

Zabawne, że mi się to udaje, bo gdy próbowałem być studentem, moje notatki z wykładów były zabazgrane wszelkiego rodzaju pokręconymi rysunkami. Nigdy więcej do nich nie zaglądałem. Po co właściwie to robię? Bo najciekawsze pomysły przychodzą do głowy nagle, pod wpływem impulsu. I równie szybko z głowy potrafią uciec. A tak przynajmniej mam jakiś punkt zaczepienia jeśli chodzi o początki bycia systematycznym. Bo nigdy nie byłem przyznaję bez bicia.

Jeżeli masz jakieś fajne, niekoniecznie odkrywcze, sposoby na bycie systematycznym to za każdy pomysł będę bardzo dźwięczny.

poniedziałek, 14 października 2013, marcin_zp

Polecane wpisy

Komentarze
Gość: Rafał, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2013/10/14 22:16:35
No. nareszcie można komentować :D
Sam notuję bezładu i składu. Jest mi z tym póki co dobrze, chociaż ba pewno systematyka byłaby bardziej produktywna. Z czasem wszystko się zmieni.
-
marcin_zp
2013/10/15 08:07:18
Można bo zwróciłeś mi uwagę, że jest z tym problem. Dzięki :)
Ja zauważyłem, że w moich notatkach najważniejsze są słowa kluczowe, wystarczy, że na jedno z nich spojrzę i już wiem co miałem na myśli.
  • Kontakt